Podsumowanie sezonu ligowego Świętokrzyskiego Związku Tenisa Stołowego
Zakończyły się emocjonujące rozgrywki na szczeblu III i IV ligi w województwie świętokrzyskim. Sezon przyniósł dominację faworytów, świetne występy indywidualne i wyjaśnił kwestie awansów oraz spadków.
III LIGA: Dominacja Sandomierza i fenomenalny Kamil Kos
Bezsprzecznym triumfatorem rozgrywek został KTS Salus Sandomierz II, który pewnie wywalczył awans do II ligi (grupa świętokrzysko-łódzka). Drużyna z Sandomierza wykazała się niezwykle szerokim i wyrównanym składem, w którym prym wiedli liderzy rankingu indywidualnego.
- Skład mistrzów: Kamil Kos, Paweł Kos, Artur Urbański, Szczepan Góreczny, Artur Czech, Piotr Zwoliński, Robert Podsiadło, Artur Stąpór, Tomasz Błajszczak, Michał Rębisz i Jerzy Kuźmicz.
Drugie miejsce na podium zajął zespół GKS Góral Górno w składzie: Jan Masternak, Łukasz Bukłat, Arkadiusz Wiekiera, Tomasz Witkowski, Paweł Kowalczyk, Dawid Kaleta, Roman Maciejewski, Rafał Pióro, Stanisław Szcześniak.
a trzecią lokatę wywalczył KTS Skarżysko-Kamienna drużynę reprezentowali: Grzegorz Tamioła, Sylwester Stepaniuk, Kamil Rebman, Michał Boguta, Konrad Mazurkiewicz, Tomasz Pietrasiewicz, Piotr Kamionka, Mirosław Drabik.
Ranking indywidualny (TOP 3):
- Kamil Kos (KTS Salus Sandomierz II) – imponujący bilans 29:1.
- Paweł Kos (KTS Salus Sandomierz II) – bilans 28:1.
- Jan Masternak (GKS Góral Górno) – bezbłędny bilans 18:0.
Sytuacja w dole tabeli:
Z ligą żegna się zespół KS ttcup.com Polonia Wąchock III. Z kolei przedostatnia drużyna, UKS Orlęta Bilcza II, o utrzymanie powalczy w meczu barażowym.
IV LIGA: Orlicz Suchedniów II z awansem na wyższy szczebel
W IV lidze bezkonkurencyjny okazał się KS Bank Spółdzielczy Orlicz 1924 Suchedniów II. Zespół ten zajął 1. miejsce i przypieczętował bezpośredni awans do III ligi.
Pozostałe miejsca na podium zajęły:miejsce:
2 miejsce: UKS Orlęta Bilcza III (zespół powalczy w barażu o awans do III ligi z Orlętami Bilcza II).
3 miejsce: Świt Działoszyce II.
