2. Grand Prix Polski Seniorów, Bilcza 24-26.11.2023

Od 24 do 26 listopada br. w hali sportowej w Bilczy tenisiści z całej Polski rywalizowali podczas II Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym. Zawody zorganizował Polski Związek Tenisa Stołowego, Świętokrzyski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego oraz UKS Orlęta Bilcza. Turniej odbył się pod patronatem Andrzeja Bętkowskiego Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Mariana Burasa Burmistrza Miasta i Gminy Morawica .

24 listopada (piątek) br. rozegrano pierwsze mecze kwalifikacyjne do Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym. W zawodach wzięli udział tenisiści z całego kraju. Rywalizowali zarówno mężczyźni, jak i kobiety, którzy w późniejszej fazie gry zostali podzieleni na grupy.
Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Morawica Marian Buras. Podczas inauguracji obecni byli także: reprezentujący Polski Związek Tenisa Stołowego Karol Paśko, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Morawicy Tomasz Domagała, Bartosz Matachowski – TTCup oraz przedstawiciele zarządu Świętokrzyskiego Związku Tenisa Stołowego Robert Janus i Krzysztof Gola.
Awans z grupy zapewniał tenisistom możliwość gry w turnieju głównym, który odbył się w niedzielę, 26 listopada. Trzeba przyznać, że rywalizacja stała na najwyższym światowym poziomie.
Dekoracji zwycięzców dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Morawica Marian Buras, który wręczył najlepszym zawodnikom puchary oraz dyplomy.
Przedstawiciele toruńskiego Energa KTS zdominowali rywalizację mężczyzn podczas 2. GPP Seniorów w Bilczy. W końcowej klasyfikacji zwyciężył Konrad Kulpa, przed Tomaszem Kotowskim. W finale leworęczny 29-latek zwyciężył 4:3, mimo że po trzech setach to Kotowski prowadził 3:0.Oprócz torunian na podium w Bilczy stanęli także przedstawiciele Pogoni Lębork – Adam Dosz i Jan Zandecki, którzy rywalizację zakończyli na etapie półfinałów. Pierwszy w 1/2 finału uległ Kulpie 2:4, a drugi musiał uznać wyższość Kotowskiego.
W gronie seniorek w Bilczy brylowała najwyżej rozstawiona tenisistka stołowa w zawodach – Wiktoria Wróbel. Zawodniczka MRKS-u Gdańsk w finałowej potyczce wygrała z Anną Brzyską (Kolping Jarosław) 4:2 (11:8, 11:2, 8:11, 5:11, 11:9, 11:8).
Na trzecich miejscach zostały sklasyfikowane Magdalena Sikorska (SKTS Sochaczew) i Agata Zakrzewska (KTS Tarnobrzeg). Wszystkie medalistki 2. Grand Prix Polski Seniorek przed zawodami były rozstawione w najlepszej „piątce”.
Turniej finansowany z środków Miasta i Gminy Morawica oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.