Narodowy Dzień Tenisa Stołowego, Działoszyce 2.12.2023

W dniu 2 grudnia 2023 roku w Hali Sportowej w Działoszycach odbył się Narodowy Dzień Tenisa Stołowego. Mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych do turnieju zgłosili się zawodnicy z województw świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Turniej otworzyli wspólnie Burmistrz Działoszyc Stanisław Porada i Prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Robert Janus. W kategorii U13 prym wiedli zawodnicy z Działoszyc. Zwyciężył Kuba Zając, natomiast drugie i trzecie miejsce zajęli bardzo utalentowani 10 latkowie drugi był Jakub Chmielewski a trzeci Kacper Krawiec, co było ogromna niespodzianką! W kategorii U15 zwyciężył Adam Gbiorczyk, przed Kacprem Lipowiczem oraz Jakubem Zającem. Natomiast w najstarszej Kategorii U 18 zwycięzcą okazał się Kacper Lipowicz przed Adamem Gbiorczykiem a na trzeciej pozycji uplasował się Jakub Zając. Pomiędzy turniejami uczestnicy mieli możliwość obejrzenia pokazowych treningów w wykonaniu zawodników MGTS Działoszyce oraz uczestniczyć w grach i zabawach z nagrodami, które dla uczestników przygotował Polski Związek Tenisa Stołowego. Dla wszystkich uczestników Narodowego Dnia Tenisa Stołowego został przygotowany poczęstunek. Cieszy nas, iż na turnieje zjechała czołówka zawodników z województwa. Dzień pełen emocji i zmagań przy stołach zakończył się po godzinie 17. Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom wytrwałości.